Sveika, aktyvi vasara!

2017-05-04

Paramos akcija

,,Sveika, aktyvi vasara!”

Sportinis inventorius ir žaidimai vaikų dienos centrams

2017 05 01 – 2018 05 01

 Vaikai – tai gyvi laiškai, siunčiami į ateitį, kurios mes nematysime. (Neil Postman)

Artėjant Birželio 1–ąjai – Vaikų gynimo dienai, Aleksandro Gridino labdaros fondas inicijuoja paramos akciją ,,Sveika aktyvi vasara!” ir kviečia prisiminti vaikus, augančius ypatingai sunkiomis gyvenimo sąlygomis bei nesaugioje šeimos aplinkoje, pasirūpinti jų laisvalaikiu, padovanojant žaidimų ir sportinio inventoriaus vaikų dienos centrams.

Lietuvoje veikia 252 vaikų dienos centrai (VDC), kieviename vidutiniškai lankosi 20 vaikų, daugiausiai jų yra Kauno, Vilniaus ir Marijampolės apskrityse.

Vaikų dienos centras – tai dienos globos socialinių paslaugų įstaiga, teikianti paslaugas vaikams, augantiems socialinės rizikos, socialiai remtinose bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčiose šeimose. Šie centrai vaikams – saugi užuovėja, tarsi antri namai, kuriuose jie mokosi, leidžia laisvalaikį, sprendžia problemas.

Juose teikiamos pedagoginės, socialinės ir psichologinės paslaugos vaikams ir jų šeimų nariams. Su vaikais dirba socialiniai darbuotojai, kurie padeda vaikams džiaugtis vaikyste, ugdyti socialinius įgūdžius, gauti reikalingą pagalbą:

• Organizuoja socialiai reikšmingą laisvalaikį ir užimtumą;

• Kuria saugią aplinką vaikų žaidimams, augimui, vystymuisi;

• Padeda išspręsti mokymosi problemas;

• Padeda apsaugoti nuo neigiamos aplinkos įtakos – įsitraukimo į nusikaltimus.

 Dabartinė situacija

Bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų dienos centrų asociacija, atrinkome centrus, kuriems stinga vaikų laisvalaikio ir užimtumo priemonių. Sunkiausia padėtis šalies rajonuose.

Projekte dalyvauja pirmieji 10 dienos centrų, kuriems ypatingai reikia paramos sporto ir laisvalaikio priemonėms įsigyti. Kai kurie iš jų apie tokias tik svajoja ir galį užtikrinti tinkamą vaikų laisvalaikį tik geros valios žmonių dėka.

Projekto tikslas – padėti vaikų dienos centrams užtikrinti aktyvų, prasmingą ir įdomų vaikų laisvalaikį bei aprūpinti juos reikalingomis priemonėmis sportui ir laisvalaikio žaidimams;

 Uždaviniai:

1. Rinkti lėšas sporto ir laisvalaikio priemonėms;

2. Aprūpinti projekte dalyvaujančius dienos centrus trūkstamomis priemonėmis;

Projekto biudžetas: Vienam centrui planuojama skirti iki 500 Eur reikalingoms priemonėms įsigyti;

Sporto ir laisvalaikio žaidimų krepšelis – įvairūs vidaus ir lauko žaidimai ir sportinis inventorius (neįtraukiant sportinės aprangos ir avalynės).

Dienos centrai – tai vieta, kur ateina vaikai, kai namuose jiems nesaugu, trūksta priežiūros, rūpesčio, galimybių sveikai augti, žaisti ir džiaugtis nerūpestinga vaikyste. Žaisdami ir sportuodami vaikai prisipildo teigiamų emocijų – neutralizuoja įtampą, baimę, nejaukumą.

Žaidimai vaikams – labai svarbūs, kurių neturėdami jie būna nelaimingi. Žaisdamas vaikas kaupia patirtį, susidaro veiklos įgūdžius, perpranta žmonių tarpusavio santykius, sprendžia problemas, mąsto, kuria.

Mes negalime apsaugoti vaikų nuo neigiamos aplinkos įtakos, bet galime padėti nukreipti juos teigiama linkme bei užimti turiningu laisvalaikiu – suteikti galimybę žaisti, atrasti save mėgstamoje veikloje, sveikai augti ir vystytis.

Kviečiame ir Tave paaukoti pasirinktai priemonei ar žaidimui dienos centrui. O galbūt Tau patogiau pačiam nupirkti ir padovanoti? Visas dienos centrų ir priemonių sąrašas Čia.

 Paaukokim ar padovanokime žaidimų vaikų dienos centrui! Vaikai laukia mūsų!!!